Mobilya Temizliğinin Püf Noktaları

Hayatta en çok vakit geçirdiğimiz ve belki de en konforlu olmamız gereken yerler evlerimiz. Evlerimizi satın alırken ince eleyip sık sokuyor öyle satın alıyoruz. Daha sonra da özenle mobilyalarımızı seçiyoruz. Her insan kendi zevkine göre evlerini döşer ve kendi zevkine göre mobilyalar satın alıp, evini dizer. Satın aldığı evinde konforla kullandığı mobilyaları da uzun süre kullanmak ister. Bu sebeple mobilyalarını, koltuklarını, yataklarını, masalarını muntazaman temizler. Peki mobilyalarımızın ömrünü uzatacak ve mobilyalarımıza zarar vermeyecek temizlik yapmanın püf noktaları nelerdir? Üretmiş olduğumuz arabalı yatak ürünlerini nasıl temizlemeliyiz?

Suntalam Kaplama Mobilyaların Temizliği

Suntalam kaplı mobilyalar üzerinde, temiz ve hafif nemli bez kullanmamız gerekir. Bezimizin kesinlikle pürüzsüz olması gerekiyor. Suntalam kaplama mobilyamızı sildikten sonra dikkat etmemiz gereken en önemli kriter ise mobilyamızda nemli yüzeyin kalmaması. O yüzden nemli bez ile sildikten sonra muhakkak kuru bir bez ile kurulama yapmamız gerekiyor.

Ahşap Mobilyaların Temizliği

Ahşap mobilyalar genel olarak lake malzemeden yapılır. Lake malzemeli mobilyalar güzel ve parlak dururlar. Fakat bu parlak yüzeylerinden dolayı çizilmelere de müsaittirler. Lake mobilyalarınızda çizilme olmaması için muhakkak pürüzsüz ve pamuklu bez ile temizleme yapın. Ayrıca diğer mobilyalarınıza oranla daha hassas temizleme yapmalısınız.

Arabalı Yatak Temizliği

Peki üretimini gerçekleştirdiğimiz, arabalı yatak ürünlerinin temizliğini nasıl yapmalıyız? Arabalı yatak ürünlerimizde ABS plastik malzemesi kullanmaktayız. ABS plastik genellikle parlak mobilyalarda ve ev küvetlerinde kullanılır. Bu plastiğin hafif ve dayanıklı özellikleri, taşımayı ve kurmayı kolaylaştıran bir cinstir. ABS plastik, yıllar süren yıpranma ve yırtılmaya karşı dayanıklı olduğu gibi çoğu lekeye karşı da dayanıklıdır. Temizliği ve bakımı da kolaydır.

Dayanıklı olduğu için uzun süre parlaklığını gidermez ve güzel görünüm sunar. Ayrıca antikanserojen bir madde olduğundan güvenle kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için de tamamen güvenli ve hijyenik bir maddedir.

Arabalı yatak ürünlerini pürüzsüz ve pamuklu bir bez ile bezi nemlendirerek temizleyebilirsiniz. Çıkmayan bir leke olduğunda alkol oranı düşük cam sil tarzı temizleyiciler de kullanabilirsiniz.